Ježíš


Bůh je láska. V tom se ukázala Boží láska k nám, že Bůh poslal na svět svého jediného Syna, abychom skrze něho měli život.
1 J 4,8-9

Přečti si svědectví lidí, kteří
mají osobní zkušenost
s Ježíšem

Zpět na úvodní stranu

V mojom srdci sa rozsvietilo.

Gabriela Stenchláková

... 1. 4. 1991 sa v mojom srdci rozsvietilo svetlo poznania o zmysle života, ktorý dáva jedine Boh!... V mojom srdci sa rozsvietilo.

Moje detstvo bolo nádherné. Netrvalo to však dlho a začala som zápasiť s veľkým problémom – alkohol v rodine. Často som bola vystavená hádkam, bitke a napätiu. Zdalo sa mi, že namiesto toho, aby rodičia mali záujem o mňa, som niesla ťarchu ich problémov. Staršia sestra už pracovala a hľadala únik. Chápala som ju. Mladšia bola ešte maličká a potrebovala starostlivosť. Skutočných priateľov som nemala, vzťahy „niečo za niečo“ ma nenapĺňali. A každý má svojich problémov predsa dosť... Veľakrát som sa cítila úplne sama a bezradná. A tak som sa vyžalovala svojim štyrom stenám v izbičke.

Napriek úspechom v štúdiu a všestranným záujmom som nebola spokojná ani sama so sebou. Navonok som pôsobila vyrovnane, ale pod touto fasádou sa skrývala uzatvorenosť, bloky, komplexy, pocit, ža som iná. Túžila som po niečom, alebo skôr niekom, kto dá môjmu životu význam. Mala som vysoké ambície a bola som rozhodnutá, že to teda niekam dotiahnem.

Pochádzala som síce z kresťanskej rodiny, no Boha som poznala len formálne. Mala som pred ním rešpekt, ale to bolo všetko. Výberovka na gymnáziu dostatočne zamrazila aj minimálny kontakt s ním, ktorý som ešte zo zotrvačnosti udžiavala.

Zlom v mojom živote prišiel na konci druhého ročníka v šestnástich rokoch. Stretla som sa s bývalou spolužiačkou zo základnej školy. Bola iná, veselá a spokojná. Stále hovorila o Ježišovi. Pozvala ma na kresťanské spoločenstvo mladých.

Tu, 1. 4. 1991 sa v mojom srdci rozsvietilo svetlo poznania o zmysle života, ktorý dáva jedine Boh! Na kresťanskom výlete cez prázdniny som prežila dotyk Božej lásky a rozhodla som sa žiť s ním. Čím viac som ho spoznávala, tým viac som ho milovala. Stal sa mojím Sprievodcom a Ochrancom. On sa ma ujal a prebral iniciatívu v mojom živote, uzdravoval moje vnútorné rany a komplexy a začal ma učiť mnóóóho nových vecí. Dával mi silu postaviť sa k prekážkam a nevzdávať sa. Ambícia zviditeľňovania a úspechu môjho „JA” nahradila túžba “TY vo mne, JEŽIŠ!”. Boh začal dielo oslobodenia v našej rodine. Dnes, keď sa vraciam domov, prichádzam na miesto pokoja a vzájomnej lásky. Kde nepomohla bitka, vyhrážky a sľuby, zasiahol Boh so svojou mocou. Boh mi poslal do cesty ľudí, ktorí sú pre mňa skutočnými priateľmi, pretože medzi nami vládne Jeho láska. Viem, že sa môžem o mich oprieť v ťažkých chvíťach.

Na púti v Šaštíne mi Ježiš cez Sväté Písmo povedal: Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Moje srdce naplnila túžba hovoriť o Tom, ktorý pre mňa tak veľa urobil – zomrel za moje hriechy a zmenil môj život. Skončila som vysokú školu a som členom Komunity sv. Pavol, ktorá sa v rámci katolíckej Cirkvi venuje ohlasovaniu Božieho Slova. Mám v srdci obrovskú radosť zo života pre TOHO, ktorý za mňa zomrel, aby som ŽILA NAPLNO. Viem, že moje svedectvo ešte neskončilo, lebo „Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú.“1 Kor2,9

Gabriela Stenchláková, 28r, Čadca

Zobrazeno 13435x od 04. 01. 2003
Zpět na úvodní stranu

Hodnoceno 965x, aktuálně 2.84 bodů

Litujeme, ale nulou mají právo hodnotit pouze lidé, kteří jsou ochotni vydat své svědectví.
Pošlete-li své svědectví, budete mít právo dále hodnotit.
Jedno ze svědectví jste nulou hodnotili dne 20. 09. 2021. (IP: 3.236.13.53)
Chcete-li sponzorovat překlad svědectví
"V mojom srdci sa rozsvietilo."
z češtiny do...
  Cena za překlad Můžete zde:
...němčiny 300 Kč Sponzorovat
Proč sponzorovat překlady? Jak sponzorovat překlady?
Sponzor překladu
Společenství pro Ježíše Kroměříž
Bozipratele@kromeriz.cz
Společenství pro Ježíše Kroměříž
Kategorie
Ostatní (141)
Kurz Filip (53)
Uzdravení fyzické (48)
Okultismus (28)
Obrácení (143)
Povzbuzení víry (154)
Vyslyšení modlitby (95)
Boží zásah (188)
Uzdravení vztahů v manželství (13)
Katolické svědectví (55)
Uzdravení vztahů mezi lidmi (19)
Dary Ducha svatého (50)
Osobní zkušenost s Boží láskou (169)
Slovensky (34)
Uzdravení vnitřní (28)
Uzdravení z alkoholismu (11)
Satanismus a jeho projevy (15)
Osvobození z drogové závislosti (11)
Uzdravení z nenávisti vůči lidem (4)
Desátek a požehnání v hmotné oblasti (7)
Uzdravení z depresí (15)
Kurz Alfa (15)

Pro přidávání diskuzních příspěvků se musíte přihlásit.

Diskuze ke svědectví