Ježíš


A to je jeho přikázání: věřit jménu jeho Syna Ježíše Krista a navzájem se milovat, jak nám přikázal.
1 J 3,23

Přečti si svědectví lidí, kteří
mají osobní zkušenost
s Ježíšem

Zpět na úvodní stranu

Od smútku a sklamania k radosti a vďačnosti

Martin Kapko

Na moje veľké prekvapenie, Boh mi naozaj odpovedal. Prežila som osobné stretnutie s ním, plné lásky a pokoja. A tiež som zažila, že to, o čo som ho žiadala, sa na daný deň stalo... Od smútku a sklamania k radosti a vďačnosti

Mala som pokojné a bezstarostné detstvo, ale neskôr smútok a sklamanie. Keď som chodila do školy, v našej krajine vládla totalita. A preto sa v našej rodine vôbec nehovorilo o Bohu - aby sme nemali problémy v škole. Jedine stará mama sa mi snažila vštepiť základy náboženstva. Ja som to však odmietala.

Chodiť do kostola sa mi nepáčilo. To, čo učili v škole, sa mi zdalo oveľa logickejšie ako rozprávanie starej mamy. A tak som vyrástla ako presvedčená ateistka. Neverila som v nič nadprirodzené alebo duchovné.

Vysokú školu som skončila s červeným diplomom a mala pred sebou perspektívu úspešného uplatnenia. So svojim životom som však nebola spokojná. Chýbal mu zmysel existencie. Mala som dojem, že som akosi mimo cieľa. V práci mi kolegyňa Adrika občas rozprávala o svojich zážitkoch s Bohom. Hovorila svoje skúsenosti ako jej Ježiš zázračne pomohol, ako v neho uverila, ako vypočúva mnohé jej modlitby. Ja som sa zo zvyku s ňou prela. Myslela som si, že ju v argumentáciách porazím tak, ako som víťazila voľakedy nad svojimi spolužiačkami. Avšak Adrika svoje zážitky trefne podopierala citátmi z Biblie. Vždy akousi náhodou našla práve ten text, ktorý presne sedel na danú situáciu. A ja som v kútiku srdca začala uznávať múdrosť biblických veršov. Neskôr som už ani nemala protiargumenty. Len som ju zo slušnosti počúvala a snažila sa myslieť si svoje. Adrika mi často hovorila „Vyskúšaj, či Boh vo svojom slove hovorí pravdu! Pýtaj sa ho a uvidíš, že ti odpovie.“ A tak som spravila prvé dva „experimenty“. Na moje veľké prekvapenie, Boh mi naozaj odpovedal. Prežila som osobné stretnutie s ním, plné lásky a pokoja. A tiež som zažila, že to, o čo som ho žiadala, sa na daný deň stalo. Ja som sa však vyľakala, či náhodou neblazniem a zakázala som si akékoľvek ďalšie pokusy o bližšie spoznanie Boha.

Uplynuli skoro dva roky. Moja nespokojnosť a nepokoj duše boli stále horšie. Neustále ma prenasledovali hlboké pocity frustrácie. Mala som dojem, že sa mi môj život vymyká z rúk.

Uvedomila som si svoju nedokonalosť a to, že nie som taká ušľachtilá a dobrá duša, za akú som sa roky považovala. Jednoducho som si uvedomila, že som hriešna – porušila som snáď všetky prikázania. Keby som náhle zomrela a Boh by naozaj existoval, nebolo by mi pomoci, moje hriechy by ma stiahli do večného zatratenia.

A tak som opäť začala skúmať. Čítala som Nový zákon v modernom preklade. Opäť som volala k Bohu , „Bože, ak si ...“, a on mi opäť odpovedal.

Pomohla mi ešte jedna skúsenosť. Jedna moja dávna kamarátka sa výrazne zmenila. Predtým som ju poznala ako náboženskú, pravidelne chodiacu do kostola, ale inak smutnú a veľmi ťažkopádnu. Keď som ju po čase stretla opäť, predo mnou stála dynamická mladá žena s iskrou v oku. Jej život oplýval radosťou a pokojom. Živo rozprávala o tom, ako spoznala Ježiša osobne.

A vtedy som sa i ja definitívne rozhodla veriť v neho. V roku 1995 som odovzdala svoj život Bohu. Prijala som odpustenie hriechov a získala som spojenca a ochrancu na životnej púti. Už ma netrápi otázka, na čo je tento život, lebo viem, že som tu pre neho. On zaplatil na kríži za moje hriechy a vstal z mŕtvych. Dal mi večný život. Je to život plný lásky, nádeje a novej motivácie zápasiť s každodennými výzvami.

V mojom vnútri nastala zmena. Už sa viem tešiť a byť vďačná. Pán mi pomáha prekonávať ťažkosti v živote. Je úžasné vedieť, že ani v tom najväčšom probléme nie som sama, ale Ježiš je so mnou. Žiaden môj problém nie je pre neho príliš ťažký. Namiesto strachu a sklamania som získala nový postoj: môžem sa k problémom smelo stavať ako k lekcii pod dohľadom dobrého učiteľa.

Mirka, Bratislava, december 2003

Související odkazy odkazy:

svědectví manžela Martina

svědectví uzdravení miminkaZobrazeno 10688x od 19. 12. 2003
Zpět na úvodní stranu

Hodnoceno 631x, aktuálně 2.83 bodů

Litujeme, ale nulou mají právo hodnotit pouze lidé, kteří jsou ochotni vydat své svědectví.
Pošlete-li své svědectví, budete mít právo dále hodnotit.
Jedno ze svědectví jste nulou hodnotili dne 20. 09. 2021. (IP: 3.236.13.53)
Chcete-li sponzorovat překlad svědectví
"Od smútku a sklamania k radosti a vďačnosti"
z češtiny do...
  Cena za překlad Můžete zde:
...angličtiny 400 Kč Sponzorovat
...němčiny 400 Kč Sponzorovat
Proč sponzorovat překlady? Jak sponzorovat překlady?
Kategorie
Ostatní (141)
Kurz Filip (53)
Uzdravení fyzické (48)
Okultismus (28)
Obrácení (143)
Povzbuzení víry (154)
Vyslyšení modlitby (95)
Boží zásah (188)
Uzdravení vztahů v manželství (13)
Katolické svědectví (55)
Uzdravení vztahů mezi lidmi (19)
Dary Ducha svatého (50)
Osobní zkušenost s Boží láskou (169)
Slovensky (34)
Uzdravení vnitřní (28)
Uzdravení z alkoholismu (11)
Satanismus a jeho projevy (15)
Osvobození z drogové závislosti (11)
Uzdravení z nenávisti vůči lidem (4)
Desátek a požehnání v hmotné oblasti (7)
Uzdravení z depresí (15)
Kurz Alfa (15)

Pro přidávání diskuzních příspěvků se musíte přihlásit.

Diskuze ke svědectví